Edukacinis užsiėmimas “Molis. Dirbiniai iš molio”

Trečios klasės mokiniai Dūseikių socialinės globos namuose įsikūrusiose keramikos dirbtuvėlėse dalyvavo edukaciniame užsiėmime “Molis. Dirbiniai iš molio”. Į užsiėmimą vykome net du kartus.

Pirmojo užsiėmimo metu  vadovė A. Milašienė supažindino  su molio savybėmis, papasakojo,  kaip gimsta keramikos darbai. Vaikai sužinojo iš kur molis  gaunamas, kokiais įrankiais naudojasi keramikos meistrai ir kokius gaminius galima iš jo pagaminti. Po įdomaus pasakojimo buvo pasiūlyta kiekvienam nusilipdyti žvakidę. Turėjome puikią galimybę būti kūrėjais, prisiliesti prie natūralaus molio, pajusti jo plastiškumą ir suteikti jam sumanytą formą. Molį minkėme, kočiojome, kūrėme įvairių raštų detales. Vadovė parodė kaip padaryti žvakidės pagrindą, paaiškino kaip suformuoti pagrindines detales ir kaip tinkamai jas sujungti. Mokiniams patiko kūrybinis darbas, kiekvienas pasijuto tikru keramikos meistru.

Antrojo užsiėmimo metu sužinojome apie molio dirbinių glazūravimo techniką. Trečiokai  džiaugėsi nulipdytais ir išdegtais savo darbeliais ir su nekantrumu ėmėsi juos gražinti įvairių spalvų  dažais. Džiaugsmu spindėjo ugdytinių akys teptuku spalvinant savo darbelį, maišant spalvas – visi norėjo išgauti kuo spalvingesnę žvakidę. Glazūruoti keramikos gaminiai antrą kartą keliavo į krosnį. Mokiniai susipažino ir su žiedimo procesu. Turėjome galimybę pamatyti, kaip iš molio gabalo gimsta indai. Keletas mokinių net patys išmėgino žiedimo procesą ir su vadovės pagalba nužiedė puikius indus.

Paskutinis darbo etapas – pasidžiaugti pagamintu darbeliu. Su nekantrumu laukėme iš degimo krosnies grįžtančių savo gaminių. Nusivilti neteko. Visiems pavyko!

Prad. kl. mokytoja J. Vainauskienė


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tryskiumok/domains/tryskiumokykla.lt/public_html/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *