Keliaujam per Adventą

Gruodis – mėnuo, kai grožimės šerkšnu pasidabinusiais medžiais, sniego patalu užsiklojusia žeme, o languose ir vitrinose spindi magiškos švieselės, ne paslaptis – artėja Kalėdos! Tačiau gruodis pasikeitimus atneša ne tik į gamtą, bet ir į mūsų sielas. Juk tai – Advento mėnuo.

Ketvirtos klasės mokiniai, laukdami Kalėdų šventės, dalyvavo projektinėje veikloje “Keliaujam per Adventą”. Projekto tikslas: padėti vaikams suvokti Advento laukimo prasmę, ugdyti  kūrybiškumą, saviraišką, aktyvinti bendravimą ir bendradarbiavimą su vaikų tėvais.

Visą šį  laikotarpį vykdėme įvairias veiklas: pynėme Advento vainikus, gaminome Advento kalendorių, žaisliukus eglutei, puošėme klasę, rašėme laiškus Kalėdų seneliui, pasakojome, kokius darbus atlikome, dalinomės patirtimi, kam pasisekė dovanoti gerumą, mokėmės patirti bendrystės jausmą. Mokiniai susipažino su senolių Advento, Kūčių dienos tradicijomis ir papročiais. Per tikybos pamoką gamino gerumo angeliukus, kuriuos įteikė tėveliams. Projektą užbaigėme popiete, kurios metu mokiniai prisiminė Kūčių vakaro burtus, žaidė žaidimus, dainavo, minė mįsles, sekė pasakas. Į projekto veiklas aktyviai įsijungė ir tėveliai. Dėkojame jiems už suruoštą Kūčių stalą. Turėjome puikią galimybę sužinoti apie Kūčių prasmę, susipažinti bei paragauti tradicinių valgių, pasidalinti kalėdaičiu, linkėjimais. ,  Labai džiugu, kad mokiniai ir tėveliai galėjo pabūti drauge, prisiminti savo senelių ar tėvų pagarbą šiai svarbiai metų šventei  ir pajusti Advento ramybę, džiugią Kalėdų laukimo nuotaiką.

Mokytoja J. Vainauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *