Nacionalinės bibliotekų savaitės gimnazijoje akimirkos

Pirmadienį su būrelio nariais puošėme biblioteką ir kūrėme stende skiltį „Žinutė bibliotekai“, kur užrašėme savo norus, pageidavimus ar padėkas.

Antradienį su  I gimnazinės klasės mokiniais ir lietuvių kalbos mokytoja V. Jokubauskiene lankėmės Telšių Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Tryškių filiale. Kartu su bibliotekininke J. Norvaišiene prisiminėme lietuvių tautos istoriką, švietėją, rašytoją Simoną Daukantą.

Trečiadienį gimnazijos bibliotekoje su lietuvių kalbos mokytoja R. Masiuliene šurmuliavo abiturientai. Išgirdome daug gražių pasisakymų, kurie buvo skirti Simonui Daukantui. Mokiniai pasakojo apie jo gyvenimą ir kūrybą, vertino nuveiktų darbų naudą Lietuvos žmonėms ir valstybei.

Ketvirtadienį gimnazijos biblioteką aplankė mažiausieji ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai. Su vaikais ir jų mokytoja A. Staškauskiene prisiminėme kas yra pasakos, piešėme  piešinius ir kūrėme  jiems pasakojimus.

Su trečios pradinės klasės mokiniais (mokytoja J. Vainauskienė) labai rimtai pažvelgėme į pasakų kūrimą. Jie užsiėmimo metu turėjo patys sugalvoti ir suvaidinti pasaką su pirštininėms lėlėmis.

Rimčiausiai nusiteikę ketvirtos pradinės klasės mokiniai (mokytoja M. Mažeikienė) susipažino su bibliotekoje turimomis knygomis iš paskelbto šimtuko reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams sąrašo. Prisiminėme spaudos draudimo metus ir skaitėme J. Biliūno apsakymą „Brisiaus galas“.

Penktadienį bibliotekoje apsilankė pirmos klasės mokinukai. Su jais ir mokytoja V. Zamariene skaitėme S. Paltanavičiaus knygutę „Maži ežiuko sapnai“ ir bandėme nupiešti savo sapnuotą sapną.

Antros klasės mokiniai (mokytoja V. Sakalauskienė) susidomėję klausėsi O. Preusslerio knygos „Vaiduokliukas“ skaitymų. Vėliau bandė nupiešti įsivaizduojamą vaiduoklių pilį.

Visomis savaitės dienomis po pamokų bibliotekoje laiką leido dalis mokyklinio autobuso belaukiančių vaikų. Su jais žiūrėjome filmą, žaidėme stalo žaidimus, bendravome ir gėrėme arbatą. Per savaitę bibliotekoje apsilankė per šimtą gimnazijos mokinių. Džiugu, kad bibliotekoje galima  ne tik skaityti knygas, bet ir piešti,  vaidinti, žiūrėti filmus bei žaisti žaidimus.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tryskiumok/domains/tryskiumokykla.lt/public_html/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *