Pradinukai rašytojos Lazdynų Pelėdos muziejuje

Spalio 2-3 dieną pradinių klasių mokiniai ir mokytojos aplankė rašytojos Lazdynų Pelėdos gimtinę Paragiuose. Apžiūrėjome dvaro muziejuje eksponuojamus autentiškus baldus, rašytojų tėvo – dailininko Nikodemo Ivanausko paveikslų fotokopijas. Teko artimiau susipažinti su rašytojų, pasirašinėjusių Lazdynų Pelėdos slapyvardžiu, Sofijos Ivanauskaitės-Pšibiliauskienės ir Marijos Ivanauskaitės-Lastauskienės gyvenimu ir kūryba.

Visus sudomino svirne eksponuojami įvairūs senoviniai buities rakandai. Mokiniai bandė spėti , kokiems darbams jie skirti.

Nors rudeniškas oras nedžiugino, apžiūrėjome dvaro parką. Čia  alyvų ir jazminų krūmų apsuptyje stovi akmeninis stalas, prie kurio Sofija ir Marija rašė. Sudomino  veikianti, dar 1927 metais statyta, dūminė pirtelė.

Išvyką baigėme nuotaikingu etnografiniu žaidimu.

Pradinių klasių mokytoja Vilma Zamarienė


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tryskiumok/domains/tryskiumokykla.lt/public_html/wp-content/plugins/ultimate-responsive-image-slider/layout.php on line 17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *