Ugdomoji diena ,,Žemaičių istorija, kalba, kultūra”

Lapkričio 25 dieną mokykloje buvo organizuotos įvairios veiklos, skirtos žemaičių istorijai, kalbai, kultūrai. Mokiniai, norėdami pagilinti žinias apie savo gimtą kraštą, žiūrėjo ir aptarė filmą „Žemaitija“, bendravo su Stanislovu Kasparavičiumi – buvusiu Žemaičių muziejaus ,,Alka” direktoriumi, knygos „Žemaitija – paslapčių žemė“ autoriumi. Vėliau vyko darbas grupėse: vieni piešė žemaičių simbolius, kiti piešė ir rašė žemaitiškus žodžius, gamino knygų skirtukus, ruošė žemaitiškus valgius. Atskirai pradinių klasių mokiniams ir vyresniesiems vyko viktorinos, kur dalyviai turėjo galimybę atskleisti, parodyti savo žinias apie Žemaitijos reikšmingiausius įvykius, asmenybes, atpažinti ir įvardyti žymias lankytinas vietas, į bendrinę kalbą išversti rečiau vartojamus žemaitiškus žodžius. Bibliotekoje veikė knygų paroda „Žemaitija – mano kraštas“. Visų klasių mokiniai lankėsi Tryškių miestelio gyventojo, garsaus tautodailininko, medžio drožėjo Prano Dužinsko muziejuje. Baigiamoji pamoka sujungė bendram šokiui, žemaitiškai dainai visą mokyklos bendruomenę. Buvo pažadinta ir kulinarinė atmintis: ragavome mokinių ir jų mamų paruoštų žemaitiškų valgių.

Toks renginys ne tik įprasmina 2022 metus kaip Žemaičių kalbos metus, bet ir taps paskata toliau puoselėti savo kalbą.

Humanitarinių ir socialinių mokslų metodinės grupės pirmininkė, istorijos mokytoja

Nijolė Pocevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Facebook