Šiaurės šalių literatūros savaitė bibliotekoje

Antrą lapkričio savaitę jau aštuntus metus su pradinių klasių mokiniais bibliotekoje susitikome paminėti Šiaurės šalių literatūros savaitės. 

Apžiūrėję surengtą Šiaurės šalių rašytojų kūrinių parodą prisiminėme mums gerai pažįstamus knygų veikėjus: Pepę Ilgakojinę, Ronją, Karlsoną, Trolių Mumių šeimyną, Sniego karalienę, Bjaurųjį ančiuką, Mergaitę su degtukais ir dar daug kitų personažų. O šią savaitę tarptautinio renginio organizatoriai Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje jaunuolius ir suaugusius pakvietė pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje. Žemėje mūsų yra beveik septyni su puse milijardo ir kartu mes visi kuriame tai, kas yra mūsų pasaulis. Galime keliauti po pasaulį, iš savų namų ir artimos aplinkos persikelti į mums svetimus ir nepažįstamus kraštus. Kelionės gali būti trumpos ir ilgos, ribotos laike ir nesibaigiančios. Pasaulis mums gali atrodyti neaprėpiamai platus ir visai mažytis, bet viena yra tikra – visi tie žmonės gyvena ir kuria savo unikalų pasaulį. Skaitydami Kristin Roskifte knygos „Visi iki vieno“ ištrauką supratome, kokie mes skirtingi ir kartu panašūs, kiek daug dirbame skirtingų darbų ir kiek vienu metu po pasaulį sklando skirtingų minčių. Septyni su puse milijardo žmonių vienoje planetoje. Kiekvieno jų istorija ypatinga. Visi iki vieno yra svarbūs. O vienas jų esi tu!

3
2
1
5
4
6
7
3 2 1 5 4 6 7

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *