Lietuvių kalbos dienų renginys

Vasario 28 dieną I-IV klasių mokiniai dalyvavo Tarptautinei gimtosios kalbos dienai bei Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams skirtame renginyje. Lituanistė Rita Masiulienė pristatė Chackelį Lemcheną – asmenybę, jungusią dvi tautas. Žiūrėtas ir aptartas filmas „Dėdė Chackelis“. Ch. Lemchenas – vienas žymiausių Lietuvos kalbininkų, kurį Jonas Jablonskis laikė savo geriausiu mokiniu. Jis redagavo daugelį žodynų, parašė studiją „Lietuvių kalbos įtaka Lietuvos žydų tarmei“ (išleista Lietuvoje ir Oksforde). Sklandžios lietuvių kalbos jis išmoko savo gimtinėje Papilėje.
Pridedama filmo nuoroda: https://vimeo.com/98849863?fbclid=IwAR19cBBN8ikAJJkgQHVSbsrGbDpJZelW5ATIoPrvlWmWyghfpOIUHVmEsh0

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *