Tryškių darželio vaikų pažintis su bitininku

Gegužės 20-ąją minima Pasaulinė bičių diena. Ta proga Tryškių darželyje svečiavosi bitininkas Jonas Žvirblis. Kaip teigia bitininkas, bitės nuo seniausiųjų laikų buvo labai garbinamos. Tais laikais nebuvo nei cukraus, nei saldumynų, žmonės mėgavosi ir gydėsi tik medumi. Iki šiol vertinama medaus nauda ir sunkus bitučių darbas.

Bitininko apsilankymas paliko neišdildomą įspūdį ne tik vaikams, bet ir pedagogams. Sužinojome daug įdomių faktų apie bites: kiek bitė turi akių, kiek laiko išgyvena.

Jonas atsivežė avilį, kuriame, kaip jis sakė, buvo  apie  2000 bitučių. Vaikai galėjo pamatyti kaip avilio viduje jos juda, pasiklausyti dūzgimo. Bitininkas pasakojo, kaip elgtis, kad bitės neįgeltų, kai jos skraido aplink. Svarbiausia išlikti ramiems, nesiblaškyti, o einant imti iš avilio medaus, svarbu užsidėti ypatingą kepurę, kuri apsaugo nuo įgėlimų. Visi vaikai turėjo progą pasimatuoti kepures – apsauginius bitininko tinklelius. Taip pat vaikai prisimatavo pirštines iš kalnų ožkų odos ir išbandė dūminę.

Jonas papasakojo, kokių dar produktų, be medaus, gamina bitutės. Vaikai paragavo bičių duonelės, žiedadulkių, ypatingų guminukų. Vaikai atsidėkojo pasakydami ,,ačiū“, o Jonas pažadėjo, kad žiemos laikotarpiu su vaikais gamins rankų darbo žvakutes iš vaško. Smagus ir įdomus rytas buvo darželyje. Ši veikla paskatins vaikus ne tik suprasti ir vertinti bitės vaidmenį gamtoje, bet ir skatins draugystę, tarpusavio pagalbą, atsakomybės jausmą vieni kitiems.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Raimonda Žvirblienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Facebook