Profesinio veiklinimo pažintinis vizitas

Profesinės karjeros eigai yra reikšmingas kiekvienas žmogaus gyvenimo etapas. Paauglystės laikotarpiu vaikai bando įtvirtinti savąjį tapatumą, nusistatyti vaidmenį visuomenėje. Profesijos „pasimatavimas“, pabendravimas su įvairių sričių specialistais šio amžiaus mokiniams kviečia susimąstyti apie savo interesus, vertybes ir gebėjimus, kurių prireiks ateityje.

Suteikta galimybe apsilankyti VšĮ Regioninėje Telšių ligoninėje ir VšĮ Telšių regioniniame profesinio mokymo centre šį kartą džiaugėsi Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijos 8 klasės mokiniai. Įvardinti aštuntokų lūkesčiai – sužinoti, kas mūsų laukia po mokyklos baigimo, išsiaiškinti, kaip planuoti profesijos pasirinkimą – išsipildė.

Susipažinta su profesijomis: įvairių sričių gydytojų, vyr. slaugytojo, darbų saugos specialisto, apdailininko, statybininko, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, dažytojo-tinkuotojo, automobilių mechaniko, padavėjo ir barmeno ir kt. Išsiaiškinta, koks įrankis vadinamas „žirafa“, kokia programa galima suprojektuoti namą kompiuteryje, kaip dekoruoti ir dažyti sienas, norint raminančios aplinkos. Praplėstas naujų sąvokų pažinimo ratas: dabar aišku, kuo rūpinasi neonatologė, kam reikalingas geriatrijos skyrius.

Mokinius sužavėjo ligoninės darbuotojų nuoširdumas, galimybė išbandyti medicinines apsaugos priemones ir diagnostinę įrangą, profesinio mokymo centro „stebuklinga“ virtuali biologijos klasė, pabendravimas su profesijos mokytojais praktinio mokymo kabinetuose, smagus žaidimas ir saldūs prizai.

Karjeros specialistė Jolanta Stonienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Facebook