Projektas „Lazdynų Pelėdos takais“

Šiemet rugsėjo mėnesį sukanka 30 metų nuo Lazdynų Pelėdos vardo suteikimo mūsų gimnazijai. Gražios ir seserų Ivanauskaičių gimimo sukaktys: Sofijai sukanka 155, Marijai 150 metų.   Todėl rugsėjo 16 dieną organizuotas projektas „Lazdynų Pelėdos takais“.

 Į veiklas įsijungė visos klasės. Pradinių klasių mokiniai iš molio bei plastilino lipdė pelėdžiukus, o iš popieriaus iškirptus ir nuspalvintus paukštelius vėliau sutupdė ant gimnazijos langų. Baigę kūrybinius darbelius, vaikai dailiai nurašė ištrauką iš „Stebuklingosios tošelės“, o mokytojos iš vaikų atneštų gėlių kūrė Lazdynų Pelėdai skirtas puokštes. Penktokai svečiavosi Paragiuose. Muziejaus vadovė Sandra papasakojo apie rašytojų gimtąsias vietas, pavaišino šeivamedžio žiedų arbata, pamokė austi ir suteikė galimybę papramogauti lauko žaidimų aikštelėje. Jungtinė vyresniųjų klasių grupė muziejų pasiekė dviračiais: ne juokas – teko nuvažiuoti daugiau kaip 20 kilometrų. Kaip bendradarbiavimo ženklas muziejui perduota iš klevo lapų nupinta staltiesė. Vienoje klasėje ir bibliotekoje mokiniai prisiminė seserų rašytojų gyvenimą, kūrybos ypatumus, sužinojo keletą maisto gaminimo receptų iš Lazdynų Pelėdos knygos, apžiūrėjo sukakties progai skirtą knygų parodą, gamino skirtukus knygoms, savo žinias įtvirtino įveikdami viktorinų   klausimus. Šokių mokytoja supažindino mokinius su 19 a. antrosios pusės Žemaitijoje paplitusiu apavu – klumpėmis. Mokiniai turėjo galimybę jomis pavaikščioti, išmėginti savo vikrumą žaisdami. Pristatytas ir žemaičių tautinis  kostiumas, kuriuo pati mokytoja buvo pasipuošusi. Sušoktas šokis “Transkveras”, dar vadinamas folklorinių šokių karaliumi. Buvo pagalvota, kuo apdovanoti, kuo pavaišinti į renginį atvykusius svečius. Buvo iškepta daugiau kaip 300 obuolių. Dalis išdėliota ragavimui, o kiti obuoliai supakuoti į mokinių pagamintus maišelius su gimnazijos atributika ir padovanoti miestelio įstaigų darbuotojams.

Vėliau visi mokiniai dalyvavo iškilmingoje gimnazijos eisenoje ir stogastulpio, skirto Lazdynų Pelėdos jubiliejiniams metams paminėti, atidengimo ceremonijoje miestelio aikštėje. Grįžę į mokyklą, sodino hortenzijų krūmelius, vaišinosi žolelių arbata ir keptais obuoliais.

Mokytoja Rita Masiulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Facebook