Interviu su šauliu Vakariu Juška

Vakaris Juška, penketą metų pabuvęs jaunuoju šauliu, priimtas į Lietuvos šaulių sąjungą. Šaulių sąjunga – valstybės remiama sukarinta visuomeninė organizacija, vienijanti valstybės gyvenimui ir gynybai neabejingus žmones.

Vakaris atsakė į klasės draugų ir auklėtojos Ritos Masiulienės klausimus.

Kamilė. Kas Tave paskatino įsitraukti į šaulių veiklą?
Vakaris
. Sulaukiau draugų pasiūlymo ir nusprendžiau įstoti. Būrelyje jau esu 4-5 metus.
Eva. Kuo skiriasi jaunasis šaulys ir šaulys?
Vakaris. Jaunieji šauliai yra nuo 11 iki 18 metų, o šauliai yra nuo 18 metų iki tol, kol sveikata leidžia. Šauliai yra kaip savanoriai kariai, tik veikla neapmokama. Su jaunaisiais šauliais dalyvavau keturių pakopų mokymuose, išlaikiau egzaminus ir, galima sakyti, viską pasiekiau, tad sulaukęs 18 panorau tapti tikruoju šauliu.
Eva. Kokia būtų Tavo padėtis, jeigu būtų paskelbta Lietuvoje karinė padėtis?
Vakaris. Kariuomenė kviestų Lietuvos šaulius į pagalbą, ginklą tektų naudoti tik labai išskirtiniais atvejais.
Greta. Ar Tau reiks dar eiti į kariuomenę?
Vakaris. Tai ir taip po mokyklos baigimo planuoju eiti tarnauti į KASP (Krašto apsaugos savanorių pajėgas).
Eva. Ar savo ateitį sieji su dabartinėmis veiklomis?
Vakaris. Taip, bet dar tvirtai nesu apsisprendęs. Po 9 mėnesių tarnybos planuoju pasilikti dirbti kariuomenėje.
Kamilė. Ar planuoji visą savo gyvenimą sieti su kariuomene?
Vakaris. Dar nesu tikras.
Auklėtoja. Kokių nuotykių teko patirti ?
Vakaris. Laikydamas ketvirtos pakopos orientavimosi įskaitą,  pasiklydau miške naktį. Buvo labai nejauku, o dar girdint karines pratybas aplinkui buvo gana baisu.
Kamilė. Ar bijotum šiuo metu eiti į karą ?
Vakaris. Ne.
Auklėtoja. Ar draugų susiradai būdamas šauliu ?
Vakaris. Taip, iš įvairių miestų.
Auklėtoja. Kaip atrodo įstojimo procedūra ?
Vakaris. Svarbių Lietuvos valstybinių švenčių metu yra duodama priesaika: „Jūsų akivaizdoje prisiekiu būti ištikimas Lietuvos valstybei, negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti ir saugoti jos nepriklausomybę.“ Vėliau reikia atsiklaupti ant kairio kelio ir pabučiuoti vėliavą.

Klasės draugai linki Vakariui išlaikyti tvirtą nusistatymą tarnauti Lietuvos Respublikai tiek taikos metais, tik iškilus karinei grėsmei.